X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

"Strefa rodzica". Internetowe społeczności dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:23
Ludzie z natury potrzebują towarzystwa oraz wsparcia innych osób. Jest to widoczne zwłaszcza teraz, kiedy z powodu pandemii możliwości te są ograniczone. Obecne czasy to także powód przeniesienia naszej znacznej aktywności do sieci.  W strefie internetowej odbywają się także konferencje dla rodziców, o których opowiedzieli Sylwia Włodarska, organizatorka spotkań online, Agnieszka Stein, psycholog oraz Adrian Borowik, prezes fundacji dla rodzin i osób ze spektrum autyzmu.
W audycji pojawił się także pomysł ujawnienia PIT-ów, bo dopiero one zawierają całość dochodów danej osoby. Czy Polska jest gotowa na model skandynawski?
W audycji pojawił się także pomysł ujawnienia PIT-ów, bo dopiero one zawierają całość dochodów danej osoby. Czy Polska jest gotowa na model skandynawski?Foto: Glow Images/East News

Mimo że trudno jest określić jedną rzecz z jaką zmagają się rodzice, w obecnej chwili wielu z nich z pewnością boryka się ze zmęczeniem. Odpowiedzi na pytania oraz rad szukają często wśród obcych ludzi w internecie, które powoli stają się nieodłącznym elementem naszego życia. To właśnie tam rodzice mogą podzielić się swoimi zmartwienia, czy wspierać się wzajemnie z nowo poznanymi osobami. W związku z tym można powiedzieć, że ludzie chętnie korzystają z tak zwanych wiosek online, czyli ugrupować osób, które wysłuchają, ale też udzielą pomocy. 

Taki rodzaj społeczności tworzy się m.in. dzięki konferencjom online dla rodziców. Jedną z ich zalet jest fakt, że liczba uczestników jest nieograniczona. Co więcej, konferencje są nagrane wcześniej, tak więc rodzice mogą ich odsłuchać w określonym i dogodnym dla nich momencie. Wydarzenia te odbywają się na przestrzeni 4 dni, podczas których poruszanych jest wiele znaczących tematów, np. radzenie sobie z emocjami, wspieranie dzieci, wypalenie rodzicielskie bądź rodzicielstwo po rozwodzie.  Po wysłuchaniu rozmów rodzice mogą udać się na portal społecznościowy i następnie wziąć udział w dyskusji z innymi osobami oraz wymienić się doświadczeniami. Rodzaj tej konferencji sprzyja zatem tworzeniu się wspomnianej wcześniej wspólnoty. 

Posłuchaj
114:37 5.04. Strefa rodzica internetowe społeczności.mp3 "Strefa rodzica". Internetowe społeczności dla rodziców/PRD_5.04.2021.

Chociaż rodzice są dla dzieci jak superbohaterowie, oni też czasem potrzebują wsparcia i zrozumienia od innych dorosłych. Ilość treści dla rodziców stale rośnie, co sprzyja tworzeniu się wiosek online. Aby trafić do jednej z nich można zostać uczestnikiem internetowych konferencji dla rodziców.   

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Marcin Perfuński
Goście: Sylwia Włodarska, Agnieszka Stein, Adrian Borowik
Data emisji: 05.04.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wychować szczęśliwego geniusza?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:30
Wychowanie, edukacja czy spełnianie dziecięcych marzeń, to dla współczesnych rodziców niezwykle ważne kwestie. Jak zachować właściwe proporcje pomiędzy tym, czego pragną rodzice, a czego ich dzieci – o tym w dzisiejszej ”Strefie rodzica”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowie psychiczne uczniów oczami nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 23:22
Z jakimi problemami najczęściej borykają się uczniowie? Czy kadra nauczycielska jest w stanie im pomóc w razie problemów? Jakie procedury w tym zakresie istnieją w placówkach edukacyjnych, i jak z tym wszystkim czują się sami nauczyciele?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja wczesnoszkolna

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 23:59
Na pozór wydaje się, że to takie łatwiejsze trzy lata w życiu uczniów, bo nie ma ocen, przynajmniej na świadectwie, a nauczyć się trzeba tylko czytać, pisać i liczyć do stu. Ale zwykle już po pierwszym zebraniu w pierwszej klasie wiadomo, że nie tylko takie cele stoją przed dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grosz do grosza. Jak nauczyć dziecko zarządzania pieniędzmi?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 11:29
Pomimo że światem od zawsze rządzi pieniądz, edukacja finansowa wciąż nie jest wystarczająco rozwinięta. Skutkiem tego jest niedostateczna umiejętność gospodarowania budżetem u niektórych dorosłych, a co za tym idzie, brak możliwości przekazania odpowiedniej wiedzy swoim dzieciom. Prawidłowe przygotowanie ich do operowania własnymi pieniędzmi uchroni je przed różnymi pułapkami w życiu dorosłym, np. konsumpcjonizmem. 
rozwiń zwiń