X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Maciej Świrski: Facebook stosuje cenzurę i dyskryminuje za poglądy

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 16:13
- Facebook swoją działalnością cenzuralną, stosowaniem cenzury prewencyjnej, a także dyskryminacją pewnych wartości i preferowaniem innych, narusza trzy elementy triady narodowej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Świrski. Rozpoczął się proces, który prezes Reduty Dobrego Imienia wytoczył Facebookowi.
Audio
  • 05.06.19 Maciej Świrski: Facebook ogranicza dostęp do informacji. To jest cenzura
Maciej Świrski
Maciej Świrski Foto: PR24/RB

W Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces z powództwa Macieja Świrskiego przeciwko Facebookowi. - Mój pozew dotyczy w mojej opinii łamania art. 54 Konstytucji, który zakazuje cenzury prewencyjnej - powiedział PAP prezes Reduty Dobrego Imienia. Podkreślił, że pozew dotyczy łamania art. 54 Konstytucji. Mówi on, że "każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji" i że "cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane".  Maciej Świrski złożył pozew po Marszu Niepodległości 11 listopada w 2016 roku.

Na antenie Polskiego Radia 24 prezes Reduty Dobrego Imienia powiedział, że "Facebook swoją działalnością cenzuralną, stosowaniem cenzury prewencyjnej, a także dyskryminacją pewnych wartości i preferowaniem innych, narusza trzy elementy triady narodowej". - Znieważa Boga, godzi w honor Polski i ojczyzny, jako pewnego symbolu wartości, które dla Polaków są drogie - mówił. - Najważniejsza w procesie przeciwko Facebookowi (...), jest kwestia cenzury prewencyjnej, która w Polsce jest zakazana. Artykuł 54 konstytucji RP jasno o tym mówi - powiedział Maciej Świrski. Jak wskazał, "cenzura prewencyjna to element konstytutywny dla państwa totalitarnego".

Maciej Świrski podkreślił, że "esencją tego pozwu jest sytuacja z 2016 roku z okresu przed Marszem Niepodległości". - Wszyscy pamiętamy, że wtedy Facebook zawiesił kilkanaście kont, które mówiły o tym, że Marsz ma się odbyć. Zarówno organizatorów, jak i innych użytkowników, którzy powielili te treści. Ja uznałem, że jest to cenzura i ograniczenie dostępu do informacji - powiedział gość PR24.

- Cała zabawa z Facebookiem polega na tym, że to zabawą być przestało. Pierwotnie było to przecież narzędzie rozrywkowe (...), natomiast w miarę rozwoju stało się potężnym narzędziem informacyjnym - zauważył prezes Reduty Dobrego Imienia. - Polska jest krajem suwerennym, obowiązuje tu Polska konstytucja i obywatele z Facebooka korzystają. Zakazywanie jakichś treści czy ograniczanie do nich dostępu, bo komuś się wydaje, że one będą naruszać jakiś regulamin, jest po prostu łamaniem konstytucji - dodał.

- Moje poglądy, które są poglądami patriotycznymi i konserwatywnymi, w przekazie Facebooka zostały zdyskryminowane. Nie ma dostępu do pewnego rodzaju informacji dla ludzi o moich poglądach - mówił Maciej Świrski na antenie Polskiego Radia 24.

Zapraszam do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/msze, PAP

------------------------------------

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 15.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak