X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Nowoczesny sprzęt komputerowy trafi do 155 szkół w Polsce. Konkurs rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 14:39
Z podsumowania wyników konkursu "Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie" wynika, że 109 zwycięskich szkół otrzyma nowe pracownie multimedialne. Łącznie w konkursie nagrodzono 155 drużyn. Dziś wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas uroczystej gali w Łodzi podsumował konkurs plastyczno-cyfrowy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: LStockStudio/ Shuttertock

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Wpłynęło do nas ponad 2 tysiące prac. Mieliśmy niełatwe zadanie, ale po długich obradach wybraliśmy 109 szkół, które niebawem będą mogły cieszyć się nowymi pracowniami multimedialnymi oraz 46 szkół, które otrzymają nagrody w ramach wyróżnienia. Łączna suma wartości nagród to ponad 4,5 mln zł - mówił Waldemar Buda wiceszef Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej podczas gali.

Zadaniem uczniów, pracujących pod kierunkiem nauczycieli koordynatorów, było stworzenie pracy plastycznej w dowolnej technice cyfrowej ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG oraz ich wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.

shutterstock - szkoła..jpg
Specjalne fundusze na edukację. Kto może z nich skorzystać?

Konkurs "Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!" został zorganizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - NASK-PIB na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Honorowy patronat nad Konkursem objęły Ambasada Królestwa Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Prace oceniane były przez Kapitułę Konkursu, którą stanowili przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, NASK oraz Ambasady Królestwa Norwegii. Nagrodami głównymi są multimedialne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów oraz szafy do ich przechowywania. Pierwotnie regulamin przewidywał nagrodzenie 100 najlepszych prac. Kapituła Konkursu podjęła jednak decyzję o przyznaniu dodatkowych 9 nagród głównych oraz 46 wyróżnień.

Fundusze norweskie i EOG są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. Ich głównym celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem. W zamian za udzielaną pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego UE, mimo że nie są jej członkami.

Polska już po raz trzeci korzysta z tych pieniędzy. W ostatniej, drugiej edycji Funduszy – 2009-2014 – pula środków dla Polski wynosiła 578,1 miliona euro. Umożliwiła ona dofinansowanie ponad 1300 projektów. W III edycji Funduszy, Polska z alokacją brutto 809,3 milionów euro (z łącznej puli ponad 2,8 miliarda euro), podobnie jak w poprzednich edycjach, pozostaje największym beneficjentem tych pieniędzy w UE.

MFiPR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Specjalne fundusze na edukację. Kto może z nich skorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 21:10
Podwójna alokacja, czyli po prostu 14 milionów euro i w tym nawet do 250 tysięcy euro na jeden projekt, który może zostać dofinansowany nawet w 100 procentach. To najnowsza oferta w Programie Edukacja - Europejski Obszar Gospodarczy. Jak pozyskać fundusze unijne na edukację we współpracy międzynarodowej w czasach pandemii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wschodnia Polska skutecznie korzysta z unijnych funduszy. PARP: miasta rozwinęły infrastrukturę dzięki środkom UE

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 12:00
Olsztyn, Białystok, Kielce i Rzeszów to miasta, które dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Polska Wschodnia rozwinęły m.in. infrastrukturę drogową i transportową - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: w polityce spójności UE na lata 2021-2027 będziemy wspierać małe miasta

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 11:11
Małe miasta będą mogły na równych prawach korzystać ze wszystkich dostępnych instrumentów i programów, w polityce spójności UE na lata 2021-2027 będą wspierane na kilka sposobów - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas Forum Miasteczek Polskich.
rozwiń zwiń