X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Dyrektorzy IT bez wpływu na strategię

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 11:23
Nowy raport Emerson Network Power pokazuje, że prawie połowa dyrektorów działów informatycznych uważa się za dostawców usług informatycznych lub za podmioty generujące koszty, zamiast za osoby mające wpływ na decyzje biznesowe lub strategiczne innowacje. Proste utrzymywanie nowych technologii stało się największą barierą w objęciu szybkiego rozwoju ery informacyjnej.
Dyrektorzy IT bez wpływu na strategię
Foto: Glow Images/East News

 

Raport, “Dyrektor działu informatyki w przyszłości: Miej wpływ na biznes,” podkreśla także powagę budżetowania innowacji jako jedyną drogę do odgrywania roli o większym znaczeniu dla strategii w organizacji.

„Jako były dyrektor działu informatyki rozumiem zarówno wymagania dotyczące pracy, jak również krytyczną rolę, jaką może odgrywać dyrektor działu informatyki we wspieraniu i kształtowaniu strategii biznesowych”, powiedział Steve Hassell, były dyrektor działu informatycznego Emerson CIO, a obecnie dyrektor przedsiębiorstwa Emerson Network Power’s Avocent. „Wyłączenie się z natłoku codziennych operacji może sprawiać trudność, jednak trendy takie jak media społecznościowe, mobilność i podejmowanie decyzji w oparciu o dane zaowocują wzrostem znaczenia IT w zakresie obsługi klientów. Emerson szybko reaguje na te wyzwania wprowadzając rozwiązania redukujące kompleksowość i poprawiające zarządzanie zasobami. Jest to klucz do transformacji z usługodawcy na lidera biznesu.”

Raport Emerson Network Power zawiera odpowiedzi 560 dyrektorów działów informatyki i dyrektorów IT firm zatrudniających przynamniej 500 pracowników w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji. Najważniejsze tezy raportu:

  • Dyrektorzy działów informatyki z Azji (79 procent) i Ameryki Łacińskiej (78 procent) wiodą prym w oczekiwaniach znacznych zmian swojej roli w ciągu najbliższych 5 lat. Mniej radykalne zmiany oczekiwane są w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie około połowa badanych wierzy w znaczną modyfikację swojej roli w ciągu najbliższych 5 lat.
  • Tylko 10 procent dyrektorów działów informatyki uważa się za motor napędzający swoje przedsiębiorstwo, 15 procent charakteryzuje się jako partnerzy biznesowi, a 26 procent jako wpływowi współpracownicy.
  • Dyrektorzy z Ameryki Łacińskiej chętniej widzą się jako deweloperzy strategii biznesowej lub osoby wpływowe w biznesie. W tych rolach najrzadziej widzą się dyrektorzy z USA.
  • Dyrektorzy działów informatyki zidentyfikowali 40 zagadnień o szczególnie ważnym znaczeniu dla roli liderów IT w swojej organizacji. W rezultacie doszli do wniosku, iż spędzają więcej czasu na dostarczaniu usług informatycznych, niż planowaniu przyszłości.

 

 autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Użytkownicy nie dbają o sprzęt służbowy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 12:15
Najgorzej ze swoimi urządzeniami obchodzą się pracownicy branży marketingowej i HR. Blisko 1/3 z nich potwierdza, że służbowy laptop czy telefon traktuje gorzej niż własny. 21 proc. osób przyznaje, że służbowe urządzenia mobilne, takie jak laptop czy telefon, traktuje gorzej niż prywatne – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komunikacja jest najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 04:04
Jakość przekazu rządzi komunikacją do kluczowych osób w nowych technologiach. Specjaliści IT oczekują głównie konkretu, danych oraz jakościowej informacji, która pomoże podjąć racjonalna decyzję.
rozwiń zwiń