X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Zadbaj o uporządkowane archiwum w swojej firmie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 12:21
Wraz z rozwojem działalności przedsiębiorstwa przybywa różnego rodzaju dokumentacji. Każda firma posiada szereg faktur, umów, czy zleceń. Na szczęście czasy, w których ważne dokumenty firmowe zalegały zakurzone w szafach, a ich odszukiwanie zajmowało długie godziny, powoli odchodzą w przeszłość.
Konica Minolta
Konica Minolta

 

Rozwiązaniem są aplikacje służące do elektronicznej archiwizacji danych. Porządek i możliwość szybkiego odnajdywania potrzebnych informacji to kluczowe kwestie w sprawnie funkcjonującej firmie. 

Kto nie idzie do przodu ten się cofa – ta znana prawda jest szczególnie aktualna w biznesie. Najlepszym sposobem, aby zdystansować konkurencję jest wprowadzanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Według raportu przygotowany na zlecenie Konica Minolta przez KPMG wynika, że aż 62 proc. polskich przedsiębiorstw posiada elektroniczny system obiegu dokumentów. Coraz więcej z nich szuka także kompleksowych rozwiązań ułatwiających archiwizowanie informacji. 

Konica Minolta ma w swojej ofercie rodzinę rozwiązań Smart, która pozwala przedsiębiorstwom na łatwą digitalizację dokumentów przy pomocy urządzeń wielofunkcyjnych bizhub oraz ich późniejsze archiwizowanie. Z radością obserwujemy, że coraz więcej naszych klientów docenia ich zalety i szukając sposobów na usprawnienie obiegu dokumentów sięga właśnie po takie rozwiązania.  – mówi Rafał Śliwiński, Kierownik Produktu ds. Oprogramowania Konica Minolta.

Aplikacje SmartScan i SmartArchive to nowoczesne systemy do elektronicznego archiwizowania dokumentów krok po kroku. W prosty i zautomatyzowany sposób treści z papierowych dokumentów przetwarzane są w elektroniczne pliki JPG, TIFF, a także w pliki formatu DOC, XLS i przeszukiwalny PDF. Zarządzanie aplikacjami odbywa się z panelu urządzenia wielofunkcyjnego, którego obsługa jest intuicyjna i nie wymaga dodatkowego szkolenia pracowników. Rozwiązanie w połączeniu w urządzeniem wielofunkcyjnym bizhub potrafi w ciągu jednej minuty zamienić 12 stron tekstu na pliki elektroniczne. Dokumenty po zeskanowaniu można przesłać bezpośrednio do archiwum, do skrzynki e-mail lub folderu sieciowego. Po przetworzeniu każdy plik opisywany jest zgodnie z szablonem dokumentu, czyli zestawem pól, które należy wypełnić podczas dodawania go do archiwum. Dzięki szablonom struktura archiwum jest ujednolicona i dopasowana do potrzeb firmy.

Jednym z najważniejszych aspektów na jaki powinno się zwrócić uwagę wybierając rozwiązanie do cyfrowej archiwizacji dokumentów jest bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że dostęp do informacji może zostać ograniczony tylko do określonej grupy pracowników. Dlatego właśnie elektroniczna archiwizacja sprawdza się w środowiskach, gdzie na co dzień pracuje się z poufnymi danymi (np. w kancelariach prawnych) i instytucjach, w których treść dokumentów jest poufna.

Rozwiązania Smart są bardzo łatwe w obsłudze i niezwykle użyteczne. Kiedy użytkownik musi szybko znaleźć interesujące go informacje w dokumencie, który liczy kilkadziesiąt stron, wystarczy, że położy go na podajniku, uruchomi aplikacje i automatycznie, po paru chwilach otrzymuje elektroniczną wersję tekstu. Wtedy może ją szybko przeszukać np. przy użyciu słów i wyrażeń kluczowych np. po nazwie, numerze klienta lub faktury. Aplikacje ułatwiają też przygotowywanie odpowiedzi na pisma otrzymywane pocztą. Pozwalają bowiem wklejać potrzebne nam fragmenty i cytować je w tekście odpowiedzi.

Obie aplikacje z rodziny Smart możemy śmiało nazwać rozwiązaniami jutra, które doskonale podnoszą efektywność elektronicznego obiegu dokumentów. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom pomagają uzyskać przewagę nad konkurencją w biznesie. – dodaje Rafał Śliwiński z Konica Minolta Business Solutions Polska .  autor: Robert Kamiński