X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

LG próbuje swych sił na rynku smartfonów

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 21:23
Odważna strategia firmy LG w segmencie urządzeń przenośnych koncentruje się na zdobyciu czołowej pozycji w dziedzinie technologii LTE, nowej generacji wyświetlaczy oraz zróżnicowanych funkcjach.
LG Optimus G
LG Optimus G

 

Na targach MWC w Barcelonie firma LG Electronics (LG) zaprezentowała cztery udoskonalone serie smartfonów. Smartfony ze strategicznych serii Optimus (w Polsce o nazwie Swift) G, Vu:, F oraz LII wyposażone są w kluczowe technologie nowej generacji. W nowych modelach zastosowano wyjątkowe rozwiązania sprzętowe, światowej klasy wyświetlacze o dużej rozdzielczości oraz funkcje zwiększające użyteczność, a każda z serii podkreśla w innym wymiarze bogate doświadczenie firmy LG w dziedzinie urządzeń mobilnych.

LG wprowadza najambitniejszą spośród dotychczasowych strategii w segmencie smartfonów, której początkowe założenia zakładają sprzedaż 10 milionów smartfonów w każdym kwartale oraz podwojenie sprzedaży urządzeń LTE w roku 2013. Flagowe modele z serii G i Vu: będą zaliczać się do segmentu premium, natomiast serie
L i F będą pozycjonowane jako smartfony dla masowego odbiorcy korzystającego
z technologii 4G LTE oraz 3G.

Seria Optimus G (w Polsce Swift G) — flagowe smartfony wyposażone w światowej klasy rozwiązania sprzętowe

Ze względu na wysoką jakość wyświetlacza, zaawansowaną technologię LTE, wspaniałe wzornictwo i innowacyjne funkcje, flagowy smartfon Optimus G cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Od czasu wrześniowej premiery  w ubiegłym roku został wyróżniony licznymi nagrodami i korzystnymi recenzjami.Optimus G jest owocem ścisłej współpracy z siostrzanymi spółkami LG Chem, LG Display oraz LG Innotek.

Optimus G jest pierwszym na świecie smartfonem, w którym zastosowano wydajny, czterordzeniowy procesor Snapdragon™ S4 Pro firmy Qualcomm. Ponadto, opracowany przez LG wyświetlacz IPS Plus True HD oraz technologia Zerogap Touch zapewniają wysoką jakość obrazu o żywych kolorach, a także wspaniałą szybkość reakcji ekranu dotykowego. Oprócz niezrównanego wnętrza, stylowego wyglądu oraz pięknego ekranu, atutem smartfona Optimus G są także intuicyjne funkcjonalności, takie jak QSlide, QuickMemo, czy Live Zooming.

Początkowo smartfon Optimus G zadebiutował na kluczowych rynkach LTE, a obecnie jest wprowadzany do sprzedaży w ponad 50 krajach. Ostatnio, na rynek koreański trafił najnowszy model Optimus G Pro, wyposażony w technologię 4G LTE, 5,5-calowy wyświetlacz IPS Full HD oraz atrakcyjne funkcje, takie jak Dual Recording, czy VR (Virtual Reality) Panorama.

Seria LG Optimus Vu: — duże wyświetlacze gwarantujące satysfakcję z oglądanego obrazu

Optimus Vu: jest hybrydowym urządzeniem łączącym poręczność smartfona z komfortem wyświetlania informacji na tablecie, ponieważ został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o formacie 4:3, idealnym do czytania dokumentów, e-książek, oglądania treści multimedialnych oraz przeglądania stron internetowych. Wraz z niedawnym wprowadzeniem na rynek koreański smartfona Optimus Vu: 2 seria Vu: obejmuje aktualnie dwa urządzenia zapewniające wyjątkowy komfort użytkowania dzięki funkcjom, takim jak Vu: Talk i QRemote.

 Seria Optimus F — smartfon 4G LTE dla każdego

Urządzenia serii Optimus F są idealnymi smartfonami 4G LTE dla każdego użytkownika. Modele Optimus F5 i Optimus F7 zostały opracowane specjalnie dla konsumentów przechodzących z sieci 3G do 4G LTE. Dzięki wprowadzeniu w tym roku serii Optimus F, firma LG Electronics szybko zwiększy swój udział na rozkwitającym rynku sprzętu 4G LTE. Smartfony z serii Optimus F pozwolą nowym użytkownikom sieci 4G na korzystanie z szybkiej transmisji danych opartej na technologii LTE oraz wielu użytecznych funkcji, przy jednoczesnym zachowaniu ceny wyraźnie niższej od większości smartfonów 4G. Smartfony Optimus F5 i Optimus F7 będą zaprezentowane na stoisku firmy LG podczas targów MWC.

Seria Optimus LII — kontynuacja wyjątkowej koncepcji wzorniczej L-Style.

Każdy ze smartfonów 3G cechuje się subtelną, ale śmiałą estetyką, która jest charakterystyczna dla łatwo rozpoznawalnej stylistyki firmy LG.W celu uzyskania jeszcze doskonalszego wyglądu smartfonów Optimus LII, koncepcję wzorniczą serii L wzbogacono o cztery nowe elementy: gładkie powierzchnie (Seamless Layout), kontury cięte za pomocą lasera (Laser Cut Contour), atrakcyjny tył obudowy (Radiant Rear Design) oraz przycisk strony głównej z inteligentnym podświetleniem LED (Smart LED Lighting). Smartfony Optimus L3II, Optimus L5II oraz Optimus L7II zostaną zaprezentowane  na stoisku LG na targach MWC.

Kreatywne i przyjazne funkcje — inteligentne rozwiązania znacznie poszerzające możliwości urządzenia

Firma LG Electronics kontynuuje prace nad zaawansowanym interfejsem użytkownika, który w epoce technologii LTE i wyświetlaczy o dużej rozdzielczości zapewnia dostęp do wyjątkowych funkcji zwiększających użyteczność. Smartfony LG z czterech nowych serii są wyposażone w zestaw zaawansowanych funkcji, które opracowano z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości sprzętu zastosowanego w tych urządzeniach.

Funkcja QSlide została wprowadzona po raz pierwszy w smartfonach Optimus G. Umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch pełnoekranowych okien, dzięki czemu pozwala na efektywniejsze wykonywanie różnych zadań. Ostatnio unowocześniona funkcja QSlide daje możliwość jednoczesnego uruchomienia dwóch aplikacji w trybie pełnoekranowym. Ponadto wielkość, położenie oraz przezroczystość okien funkcji QSlide można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Z opracowaną przez LG funkcją, pozwalającą na prawdziwą pracę wielozadaniową, współpracują aplikacje odtwarzacza wideo, przeglądarki internetowej, notatnika, kalendarza oraz kalkulatora. Interfejs użytkownika w smartfonach LG został ostatnio wzbogacony o dwie nowe funkcje - Dual Recording oraz VR (Virtual Reality) Panorama, które opracowano specjalnie w celu lepszego wykorzystania możliwości najnowszych wyświetlaczy Full HD.autor: Robert Kamiński

Zobacz więcej na temat: lg lte optimus smartfony