X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Dlaczego jasność kolorów czyli CLO odgrywa istotną rolę?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 18:56
Kolor i jego jasność są ważnymi elementami jakości obrazu. Jeśli jasność kolorów projektora nie jest tak samo wysoka jak jasność bieli, obrazy będą mniej wyraziste, a kolory mogą wydawać się wyblakłe. Wartość pomiaru jasności światła czerwonego, zielonego i niebieskiego to jasność kolorów lub natężenie światła barwnego (ang. CLO – Color Light Output).
3LCD
3LCD

Jak mierzyć jasność projektora?

W latach 90 ubiegłego wieku, amerykański instytut standaryzacji (ANSI – American National Standards Institut) opracował sposób (standard) pomiaru jasności projektorów. Polega on na pomiarze jasności światła białego w 9 punktach ekranu. Średnia wartość jasności uznawana jest za jasność projektora i podawana jest przez producentów jako ANSI lumeny.
W 2009 roku National Institute of Standards and Technology (NIST) zapoczątkował prace nad pomiarem jasności kolorów w projektorach. Nowy standard pomiaru jasności CLO opracowany i opublikowany został w 2012 roku przez stowarzyszenie SID, Society for Information Displays (www.icdm-sid.org). Polega on na pomiarze, podobnie jak przypadku ANSI, jasności w 9 punktach ekranu ale oświetlonego nie światłem białym, a trzema podstawowymi kolorami – czerwonym, zielonym i niebieskim (RGB).

CLO - pełniejsza informacja dla użytkownika

Projektory cyfrowe wyświetlają kolory w różny sposób, co powoduje ogromne różnice w jasności kolorów. Najpopularniejsze są dwa sposoby (technologie) wyświetlania obrazu – DLP (Digital Light Processing) i 3LCD (3 Liquid Crystal Display) – wykorzystywana przez firmę Epson. Wszystkie projektory Epson emitują światło kolorowe o tym samym natężeniu co światło białe, zapewniając żywe, dobrze nasycone kolory. Wielu producentów projektorów nadal podaje tylko jasność światła białego w ANSI lumenach. Dla porównania, pomiary jasności koloru CLO dla ok. 170 jednoukładowych modeli projektorów DLP różnych producentów, przeprowadziły dwa renomowane laboratoria: Intertek (www.intertek.com) i Lumita (www.lumita.com). Wyniki pomiarów zestawiono z podawanymi przez producenta wartościami jasności światła białego.
Z analizy podanych wyników testu wyraźnie widać, że CLO czyli jasność kolorów jednoukładowych projektorów DLP jest znacznie mniejsza niż jasność światła białego – w niektórych modelach nawet 3-krotnie niższa.
CLO i jasność światła białego wielu modeli projektorów różnych producentów łatwo sprawdzić można korzystając z wyszukiwarki na stronie: www.colorlightoutput.com

  • Zdaniem 98% badanych projektory Epson zapewniają najjaśniejszy obraz
  • Zdaniem 95% badanych projektory Epson zapewniają najbardziej żywe kolory

Opis i wyniki tzw. ślepego testu przeprowadzonego na 200 przypadkowych osobach w dniach 25-28 lutego 2013 r. w Wielkiej Brytanii.autor: Robert Kamiński

Zobacz więcej na temat: CLO epson projektor

Czytaj także

Nowy projektor Epsona

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:41
EH-TW5200 jest świetną propozycją dla graczy szukających dużego ekranu do konsoli do gier. Projektor może wyświetlać grafikę 2- i 3-wymiarową w rozdzielczości Full HD z wysoką jasnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CLO: nowy standard Epsona

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 09:47
Epson wprowadza na polski rynek dwa nowe, projektory do zastosowań biznesowych i edukacyjnych. Dzięki technologii 3LCD projektory mają jednakową jasność - 3000 lumenów - światła białego i barwnego (CLO – Color Light Output), dzięki temu obrazy są ostre i wyraźne, a kolory nawet do trzech razy jaśniejsze niż w przypadku standardowych 1-procesorowych projektorów DLP.
rozwiń zwiń