X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Oki: pierwsza cyfrowa drukarka 5 kolorów

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 08:00
Oki, jako pierwsza firma w branży, wprowadziła na rynek drukarkę, która daje możliwość łatwego drukowania w dodatkowym kolorze białym lub bezbarwnym – Oki ES9541. Dzięki temu, drukowanie na biało lub z użyciem tonera przezroczystego staje się bardzo atrakcyjne kosztowo nawet dla niskich nakładów, możliwe do osiągnięcia w technologii cyfrowej i dostępne od ręki.
OKI 5 colour
OKI 5 colourFoto: materiały promocyjne

ES9541 nawiązuje do innowacyjnych i już docenionych urządzeń A3 i A4 z białym tonerem, które Oki zaproponowało w 2012 r., po raz pierwszy wprowadzając wtedy uniwersalne i wydajne tonery do bardzo specjalistycznego wcześniej sektora białego druku.

ES9541 umożliwia drukowanie z prędkością 50 str./min, a tonery wystarczają na 38 000 stron, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie urządzeń. Dzięki temu możliwe jest drukowanie w dużych ilościach. Dzięki technologii płaskiej drogi przejścia papieru  i technologii cyfrowej LED, ES9541 może obsługiwać nośniki o gramaturze papieru do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), czyli znacznie cięższe niż obsługiwane przez porównywalne drukarki. Dodając do tego możliwość wydruku w formatach od A6 do SRA3, banerów o długości do 1,3 m oraz na przezroczystych materiałach, otrzymujemy najbardziej wszechstronną drukarkę w tej klasie cenowej.

 • Opcjonalny serwer EFI Fiery Xf umożliwia zaawansowane zarządzanie kolorami podstawowymi i dodatkowymi z jednoczesną optymalizacją głębi koloru i jakości druku, parametrami wymaganymi w branży graficznej.

Drukarka ES9541 to ogromny krok naprzód dla sektora druku kolorowego. Urządzenie posiada najlepsze na rynku parametry i funkcje:

 • Wysoka prędkość druku: 50 str./min kolor/mono, plus 45 str./min (biały)
  i 18 str./min (przezroczysty)
 • Szeroka gama nośników: do 360 g/m2, do 320 g/m2 dla druku dwustronnego
 • Rodzaje nośników: papier błyszczący, folia, papier termotransferowy i papier wodoodporny
 • Największa wydajność tonerów w tej klasie cenowej (38 000 stron – tylko CMYK)
 • Łatwe użytkowanie dzięki 10,9 cm kolorowemu wyświetlaczowi LCD i klawiaturze numerycznej
 • Rozdzielone tonery i bębny (dla optymalnego wykorzystania)
 • Solidne kasety podawania papieru  zapewniają mnogość konfiguracji multimedialnych używanych mediów, maksymalnie do 2950 arkuszy
 • Technologia LED zapewniająca wysoką jakość druku
 • EFI Fiery® XF (opcja)

Przyszłość druku cyfrowego LED

Drukarka ES9541 dedykowana jest przede wszystkim rynkowi wydruków specjalistycznych i graphic arts oferując firmom możliwość niskonakładowych wydruków w bardzo wysokiej jakości, w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji. To wszystko zyskujemy dzięki jednemu urządzeniu − ES9541.

Biały toner umożliwia szereg zastosowań, w tym drukowanie od ręki na papierze kolorowym, drukowanie oznakowań i tworzenie materiałów POP na przezroczystej folii, wydruki na koszulkach za pomocą papieru termotransferowego, wydruki próbne, drukowanie materiałów promocyjnych i dokumentów marketingowych. Podstawowym zastosowaniem tonera bezbarwnego będą wydruki od ręki wysokiej jakości katalogów, podręczników i albumów ze zdjęciami, a także wydruki próbne i tworzenie atrakcyjnych dokumentów marketingowych
z dodatkowym połyskiem.

 autor: Mariola Czapkiewicz/OKI

Czytaj także

Kolorowa nabiurkowa drukarka A3

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 09:59
Aficio SP C730DN wykorzystuje 41% mniej tonera i 50% mniej energii niż inne drukarki w tej klasie. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla biur architektonicznych/budowlanych, które potrzebują dokumentów większego formatu, jak i dla klasycznych środowisk biurowych, które tylko czasami korzystają z opcji wydruku A3.
rozwiń zwiń