X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Panasonic: najlepsza sprzedaż tabletów i notebooków rugged

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 12:14
Pierwsze miejsce w segmencie wytrzymałych tabletów na rynku europejskim zdobył Panasonic, który zwiększył swój udział aż o 400 proc. w stosunku do 2011 roku i wyprzedził takie firmy jak Motion Computing czy Getac. Dodatkowo producent utrzymał pozycję lidera wśród wytwórców wzmacnianych i wytrzymałych notebooków, z ponad 60-procentowym udziałem w rynku.
Panasonic rugged
Panasonic rugged

Jak wynika z raportu przygotowanego przez analityków VDC Research, sprzedaż wytrzymałych tabletów na rynku europejskim wzrosła w 2012 roku o ponad 40 proc.

- Panasonic od wielu lat utrzymuje pozycję lidera wśród producentów komputerów przenośnych charakteryzujących się zwiększoną wytrzymałością. Teraz z sukcesem przenosi swoje doświadczenia na rynek tabletów - mówi Jacek Wielgus, CPS - CEE Region Manager w firmie Panasonic. - Najnowszy raport VDC Research potwierdza, że wzmocnione tablety posiadają duży potencjał wzrostowy. Zamierzamy nadal inwestować w rozwój wytrzymałych urządzeń mobilnych i dostosowywać ofertę do potrzeb naszych klientów i partnerów biznesowych - dodaje Jacek Wielgus.

Rynek rugged rośnie

Według firmy badawczej VDC Research, zajmującej się analizą i doradztwem w branży technologicznej, w ubiegłym roku na rynku europejskim sprzedanych zostało 70 405 wytrzymałych tabletów, co oznacza wzrost o 42 proc. względem 2011 roku. Panasonic, oferujący urządzenia pod marką Toughpad, osiągnął najlepszy wynik w tym segmencie, sprzedając 20 571 egzemplarzy, co dało mu 29,2 proc. całkowitego udziału w rynku. Producent wyprzedził dotychczasowego lidera Motion Computing, z dystrybucją na poziomie 14 599 tabletów i ponad 20-procentowym udziałem oraz Getac, który odpowiadał za 5,4 proc. całkowitej sprzedaży.

 

Źródło: VDC Research, Strategic Insights 2012: Enterprise Mobility Solutions, Track 2: Enterprise
& Government Mobility Hardware.
Volume 3: Rugged Mobile Quarterly Shipments, 2012

Jak pokazuje raport VDC Research w ubiegłym roku w Europie sprzedano 122 145 wytrzymałych komputerów przenośnych, co oznacza spadek o 10 proc. w porównaniu z rokiem 2011. Mimo to po raz jedenasty w historii Panasonic zachował pozycję lidera wśród producentów tego rodzaju urządzeń. Firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 77 693 egzemplarzy, co zapewniło jej
63-procentowy udział w rynku. Panasonic Toughbook wyraźnie zdystansował konkurencję, wyprzedzając drugą na liście firmę Dell, która z udziałem rzędu 12,4 proc. uzyskała pięciokrotnie gorszy wynik. Trzecie miejsce w rankingu zajął Getac, który sprzedał 10 147 urządzeń, co dało mu
8-procentowy udział w tym segmencie.

 

Źródło: VDC Research, Strategic Insights 2012: Enterprise Mobility Solutions, Track 2: Enterprise
& Government Mobility Hardware.
Volume 3: Rugged Mobile Quarterly Shipments, 2012

 autor: Cezary Tchorek-Helm