X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Co to jest jakość bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 09:41
Z jakością zabezpieczania danych za pomocą kopii bezpieczeństwa (backupu) najczęściej jest jak z polisą samochodową. Nie ważne, czy zapłacimy za nią mało, czy dużo. Do momentu pierwszej kolizji, i tak nie wiemy, jak ubezpieczyciel potrafi likwidować szkody. Podobnie często nic nie wiemy o wartości naszego backupu, dopóki nie zdarzy się awaria.
Co to jest jakość bezpieczeństwa?

Informacja to często największy kapitał firmy, dlatego tak ważna jest ochrona danych. Trzeba je zabezpieczyć przed utratą w wyniku przypadkowego skasowania przez pracownika, błędów używanego oprogramowania, awarii sprzętu, a także naturalnymi zagrożeniami, jak powódź czy wyładowania atmosferyczne. Najlepiej, jeśli cenne dane będą stale kopiowane i przechowywane w bezpiecznym miejscu. W przypadku ich utraty wystarczy sięgnąć po kopię i po kłopocie.

Jednak z badań firmy Veeam wynika, że firmach z sektora MSP zaledwie 8% kopii zapasowych jest testowanych. A więc jakość 92% backupu nie jest znana. Czy kopia nadaje się do użycia, najczęściej wiadomo dopiero wtedy, gdy jest ona - w razie awarii systemu informatycznego - niezbędna do ratowania: kontraktu, budżetu, projektu i tym podobnych „drobnych” rzeczy.

A co się wtedy okazuje? Veeam ujawnia w swoim raporcie, że więcej niż jedna na sześć (17%) operacji odtwarzania danych z kopii zapasowych powoduje problemy, które skutkują wydłużeniem czasu odtwarzania i wzrostem kosztów przestojów. To oczywiście uśrednione dane, bo przecież są i przypadki, że cennych danych w ogóle się nie da odtworzyć.

W tym kontekście dużego znaczenia nabiera funkcjonalność rozwiązania Veeam Backup & Replication, które automatycznie testuje i weryfikuje kopię zapasową zaraz po jej zapisaniu. Inaczej mówiąc potrafi pokazać jej jakość, jeszcze zanim stanie się coś złego.

Jest jeszcze czas

Jakość jest bardzo istotna, ale ważny jest też czas, przeliczany wprost na pieniądze.
Jedną z zalet wirtualizacji serwerów, powszechnej już w firmowych systemach informatycznych, jest dużo szybsze odzyskiwanie danych w razie awarii. Takie są możliwości, a jak jest w praktyce?

Z badania Veeam wynika, że w firmach z sektora MŚP przywracanie serwerów wirtualnych przebiega tylko nieznacznie szybciej niż przywracanie serwerów fizycznych. Odtwarzanie pojedynczych plików, takich jak wiadomości poczty elektronicznej, może trwać wiele godzin. Wynika to z faktu, że większość małych i średnich firm musi często odtwarzać więcej danych niż jest to niezbędne do odzyskania pojedynczego pliku lub elementu aplikacji.

Veeam Backup & Replication ma intuicyjny interfejs i odzyskiwanie na poziomie plików jest łatwe i bardzo szybkie (bo dotyczy tylko niezbędnych danych). Aby dotrzeć do pojedynczego e-maila, nie trzeba czekać na odtworzenie wielkiej masy informacji ze skrzynek pocztowych Microsoft Exchange. Wystarczy odszukać i wskazać do odtworzenia jedną konkretną wiadomość, a to trwa tylko chwilę.autor: Tomasz Janoś

Zobacz więcej na temat: backup bezpieczeństwo veeam

Czytaj także

Nowa wersja Veeam Backup & Replication

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 06:28
Veeam Software poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszej wersji produktu Veeam Backup & Replication v7. Do wersji v7 wprowadzono dwie nowe funkcje – wbudowaną akcelerację WAN i tworzenie kopii zapasowych z migawek pamięci masowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualne serwery - oszczędność i bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 20:44
Po co kupować wiele serwerów, jeśli można uruchomić je (jako wirtualne) na kilku fizycznych komputerach. Przynosi to znaczne oszczędności, ale zalet wirtualizacji jest więcej. Dlatego nie dziwi fakt, że już dziś wirtualnych serwerów jest w systemach informatycznych firm więcej niż tradycyjnych. Wirtualizacja oferuje m.in. większe bezpieczeństwo danych. Żeby je skutecznie wdrożyć, potrzebujemy odpowiednich narzędzi.
rozwiń zwiń