X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Safe Profile Twój bezpieczny profil na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 13:00
Siedemdziesiąt sześć procent konsumentów obawia się o swoją prywatność podczas korzystania z portali społecznościowych [1].
Safe Profile Twój bezpieczny profil na Facebooku
Foto: Glow Images/East News

Oferowane przez Facebooka ustawienia, które umożliwiają dokładną kontrolę poszczególnych elementów konta, bywają dla większości użytkowników niejasne i skomplikowane. W rezultacie wiele osób często przez przypadek upublicznia informację czy zdjęcia przeznaczone wyłącznie dla wąskiej grupy swoich znajomych. Przekonała się o tym nawet Randi Zuckerberg, która miała problem z kontrolą prywatności w serwisie społecznościowym swojego brata.

Przeciętny użytkownik traktuje Facebooka jako źródło rozrywki i nie chce się zgłębiać w tajniki skomplikowanych ustawień prywatności – mówi Maria Nordgren, Wiceprezes działu Consumer Security w F-Secure. Tu z pomocą przychodzi nasza najnowsza aplikacja Safe Profile. Dokonaliśmy zestawienia najważniejszych ustawień prywatności na Facebooku. Safe Profile w ciągu zaledwie 2 minut dokładnie skanuje profil użytkownika i wskazuje na możliwe ulepszenia.

Aplikacja Safe Profile informuje każdego użytkownika Facebooka o najważniejszych kwestiach bezpieczeństwa i prywatności. Nowe rozwiązanie F-Secure na bieżąco śledzi wszelkie zmiany dokonywane przez programistów z Doliny Krzemowej oraz na bieżąco podstawia gotowe rozwiązania. Ogólnodostępna i darmowa usługa nie gromadzi oraz nie przechowuje prywatnych danych użytkowników.

W grudniu 2012 roku programiści Facebooka wprowadzili szereg nowych funkcji związanych z kontrolą prywatności. Najwięcej trudności sprawia użytkownikom tzw. dziennik aktywności, który dzięki podziałowi treści na kategorie miał pozwolić użytkownikom skuteczniej kontrolować, gdzie trafiają ich informacje, statusy, komentarze oraz zdjęcia i kto może je zobaczyć. Bardzo często konfiguracja ustawień prywatności jest dość skomplikowana i może zająć nawet kilkanaście minut.

Aby przetestować Safe Profile, a także zgłosić propozycje ulepszeń, wystarczy się zalogować na Facebooku i odwiedzić specjalną stronę poświęconą aplikacji: https://www.facebook.com/FSecureSafeProfile[1] Badanie użytkowników szerokopasmowego Internetu obejmowało wywiady online przeprowadzone wśród 6400 abonentów w wieku od 20 do 60 lat z 14 krajów: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, USA, Kanady, Brazylii, Indii i Japonii. Badanie wykonała pracownia GfK w okresie od 25 maja do 1 czerwca 2012.

 autor: eRKa

Czytaj także

Trojan Stels zbiera żniwo

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 09:25
Stels to wielozadaniowy koń trojański, który atakuje mobilny system operacyjny Android.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy zapraszają do cyberataków

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 16:40
Według danych F-Secure, zebranych z ponad 200 tys. stacji roboczych (w większości działających w Europie) 87 proc. komputerów w firmowych środowiskach IT nie posiada niezbędnych aktualizacji oprogramowania, stanowiąc w ten sposób poważne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa.
rozwiń zwiń