X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
1050. rocznica chrztu Polski

Uroczystości na Skałce. "Chrzest nie odbiera nam wolności"

- Chrzest nie odbiera nam wolności, ani jej nie ogranicza; nie zwalnia nas z nieustannego opowiadania się po stronie prawdy i dobra - mówił w Krakowie prymas Polski abp Wojciech Polak w czasie niedzielnych uroczystości ku czci św. Stanisława. Uroczystość, w której uczestniczyli premier Beata Szydło i członkowie Episkopatu Polski, była jednocześnie dziękczynieniem za wiarę w 1050. rocznicę chrztu Polski.
Zobacz więcej na temat:  1050. rocznica chrztu Polski Chrzest Polski Kraków małopolskie

Akt Zawierzenia Matce Bożej na Jasnej Górze

Ponad 30 tys. wiernych zgromadziły na Jasnej Górze uroczystości święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, podczas których Kościół – w roku 1050. rocznicy Chrztu Polski - ponowił milenijny Akt zawierzenia Polski Matce Bożej.
Zobacz więcej na temat:  1050. rocznica chrztu Polski aktualności katolickie Chrzest Polski chrześcijaństwo konstytucja 3 maja Kościół katolicki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stanisław Gądecki

Rocznica chrztu Polski. "Dziękujcie Bogu za cenny dar wiary"

Chrzest Polski dla narodu polskiego oznaczał radykalny przełom mentalności i kultury - podkreślił kard. Pietro Parolin w homilii podczas mszy św. na poznańskim stadionie. Uroczysta msza św. pod przewodnictwem legata papieskiego, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina, wieńczy centralne obchody jubileuszu chrztu Polski.
Zobacz więcej na temat:  1050. rocznica chrztu Polski Chrzest Polski Poznań religia