X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agnus Morales: każdy z nas mógłby zostać uchodźcą

- Dziennikarze opisujący migracje, skupiają się głównie na bólu i dokonują wtórnej wiktymizacji. Ja próbuję pokazać, że migranci mają też inne życie. Że tworzą, są malarzami, zajmują się fotografią - opowiada Agus Morales, autor książki "Nie jesteśmy uchodźcami. Życie w cieniu konfliktów zbrojnych".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fishman64
O Audycji
Tytuł Agnus Morales: każdy z nas mógłby zostać uchodźcą
Prowadzący Dominika Klimek
Opis

W tym poruszającym reportażu, pisarz i dziennikarz przygląda się im wszystkim. Podąża z imigrantami, którzy przekraczają granicę meksykańsko-amerykańską, żyje w obozach w Jordanii, pływa z uciekinierami barką po Morzu Śródziemnym. Próbuje ich zrozumieć, powiedzieć kim są, skąd przychodzą i dlaczego. I odkrywa to, co jest najbardziej przerażające - że to ludzie tacy jak ty, o tym samym wyglądzie, marzeniach i uczuciach. - Główny temat książki to niesprawiedliwość - wyjaśnia rozmówca Dominiki Klimek. - Wielu moich bohaterów wiele lat temu zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy i konfliktów zbrojnych, które nadal są nierozwiązane, choć dziś nikt już o nich nie mówi - dodaje Morales i tłumaczy dlaczego.

W audycji rozmawiamy również z Szymonem Pasajem ze Stowarzyszenia Re-prezentacje o Festiwalu Reportażu NON-FICTION w Krakowie. To pierwszy w Polsce festiwal reportażu: literatura, fotografia, film, telewizja, radio, nowe media. Żadnej fikcji.

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 16.07

kul

Goście Agus Morales (pisarz i dziennikarz)
Playlista
Tagi
Playlista
  • NOŻE - Złe Wychowanie
  • Bez - Nigdy na zawsze
  • WaluśKraksaKryzys - Tlen
  • PALMER ELDRITCH - The Dawn Song
  • Bałtyk - Dogville
  • WaluśKraksaKryzys - MiłyMłodyCzłowiek
  • The Very Polish Cut Outs - Twą Jasną Widzę Twarz
  • Bałtyk - Still Warm
  • PALMER ELDRITCH - Odyssey