Unsound pod hasłem "Solidarity". Festiwal wielu kultur

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:22
Festiwal Unsound wystartował 6 października i potrwa cały tydzień. Koncerty, prelekcje, warsztaty, wystawy i sety DJ-skie - wielki finał tego wydarzenia nastąpi w niedzielę. 
Audio
  • O festiwalu Unsound opowiada Łukasz Warna-Wiesławski (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: sad444/Shutterstock.com

Motywem przewodnim tegorocznej odsłony jest "Solidarity", czyli solidarność. - To słowo ma wiele możliwych interpretacji. Zapytaliśmy więc artystów, pisarzy, filozofów, co oznacza ono dla nich. Odpowiedzi poznamy, mam nadzieję, poprzez serię warsztatów i koncertów w ramach festiwalu - tłumaczył organizator wydarzenia Łukasz Warna-Wiesławski. Artyści, których spotkamy podczas licznych imprez przyjadą m.in. z USA czy Brazylii, ale także z Azji czy Afryki. Międzynarodowa będzie także publiczność, bo jak podkreślał gość Czwórki, wokół Unsound udało się zbudować pewną społeczność. - To wieloletnia praca z kuratorami, organizatorami wielu wydarzeń, ludźmi z różnych środowisk, kolektywów, wytwórni. Wszędzie, gdzie jesteśmy poznajemy ciekawych ludzi, a to przekłada się na tak wielobarwny festiwal - tłumaczył drogę do Unsound.

O tym, co dokładnie będzie się działo podczas festiwalu i kogo będzie można usłyszeć na krakowskiej scenie i czego dotyczyć będą panele dyskusyjne? O tym w nagraniu rozmowy z audycji w Czwórce.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Łukasz Warna-Wiesławski (organizator, dyrektor artystyczny Festiwalu Unsound w Krakowie)

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 8.15

kd/pj

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń