X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ars Independent i ekologia - tak zaczniemy dzień!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 16:08
W audycji zaprosimy m.in. na rozmowę z Bartkiem Sołtysikiem o Ars Independent Festival. Sprawdzimy także, jaki wpływ na środowisko ma europejska dieta. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Winvcf

Program zaczniemy jednak od rozmowy, która może przyprawić o ból głowy palaczy. Jak się okazuje, palenie papierosów przed jazdą samochodem może być traktowane poprzez policję tak jak spożycie alkoholu. Dlaczego i w jakich przypadkach? O tym po godz. 6.05. Powiemy także o oszustwach, w ramach których klienci banków są proszeni o udostępnienie innym kodu Blik. O wzmożoną czujność w takich przypadkach, po raz kolejny w tym miesiącu, apeluje duży polski bank. 

Z Bartkiem Sołtysikiem z Ars Independent Festival spotkamy się po godz. 8.15. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

W tej godzinie audycji sprawdzimy także, jak duży związek z dietą Europejczyków ma wylesienie w krajach tropikalnych. Wylesienie przyczyniło się do emisji około 2,6 ton dwutlenku węgla od 2010 do 2014 roku – dowodzą naukowcy w badaniach, które w całości zostaną opublikowane w majowym numerze specjalistycznego pisma "Global Environmental Change". Duża część pozbawionych drzew terenów została następnie wykorzystana pod uprawy i pastwiska, głównie w celu hodowli bydła i uprawy roślin oleistych.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w środę (8.05) w godz. 6.00 - 9.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń