Miejskie tatuaże - sztuka miejskich ścian

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 14:09
- Założeniem naszego fanpage'a jest pokazywanie murali, tych które codzinnie mijamy na ulicy, a niekoniecznie je zauważamy - mówi Łukasz Nowotka, założyciel Miejskich tatuaży. 
Audio
  • Łukasz Nowotka opowiada o fanpage'u Miejskie tatuaże (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Mural na jednej z katowickich ulic
Mural na jednej z katowickich ulic Foto: Radiokafka/Shutterstock.com

- Fanpage jest bardzo nowym produktem. Jesteśmy zaskoczeni, jak fajna i pozytywna reakcja nas spotkała - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - By dostrzec prace, które pokazujemy, czasem trzeba wejść w bramę, wiedzieć, gdzie spojrzeć, czasem podnieść głowę do góry - dodaje.  

Grupa "Miejskie tatuaże" skupia fanów murali z całej Polski, choć jej miastem macierzystym są Katowice. - Może taki fanpage pozwoli zachować murale na przyszłość - zastanawia się pomysłodawca strony. - Mural to forma ulotna. Dziś zaliczamy je do malarstwa wielkoformatowego, które współtworzy miasto. Te miejsca trzeba wynajdywać i pokazywać - dodaje. 

Na fanpage'u znajdziemy zdjęcia murali z Katowic, ale i innych miast Polski. Fani murali nadsyłają fotografie z całego świata: Grecji, Szkocji, Holandii. Jak Łukasz Nowotka ocenia reklamę wplataną w murale? Które z murali chciałby zobaczyć na żywo? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Łukasz Nowotka (założyciel fanpage'a Miejskie tatuaże) 

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 8.25

pj/kd

Czytaj także

Loesje. Od lat 80. są w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:35
- Loesje pojawiła się w Holandii w latach 80. była odpowiedzią na kwestie społeczne, kulturowe, polityczne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Powstała po to, by dać jakąś odpowiedź konstruktywną na wszechobecne narzekanie, ale też na zalew reklam w mediach - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Archistorie - historia architektury dla laika

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:21
- Nasza książka to publikacja dla tych, którzy nie chcą przebijać się przez wiele tomów historii architektury - mówi Natalia Szcześniak, współautorka publikacji "Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?". - Dla tych, którzy chcą wiedzieć coś o architekturze im najbliższej - dodaje. 
rozwiń zwiń