X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

#MamNaToPapier. Zrezygnuj z foliówki dla środowiska

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:26
#MamNaToPapier to akcja, która rozpoczęła się w warszawskiej Hali Mirowskiej. Może ona pomóc w ograniczeniu zużycia jednorazowych reklamówek na targach i bazarach.
Audio
  • #MamNaToPapier. Co na temat papierowych zamienników myślą mieszkańcy Warszawy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Przeciętny Polak zużywa nawet 450 jednorazowych toreb foliowych rocznie.
Przeciętny Polak zużywa nawet 450 jednorazowych toreb foliowych rocznie.Foto: ARIMAG/Shutterstock.com

Celem jest promocja pakowania produktów w papierowe opakowania, które miałyby być alternatywą dla popularnych foliówek. Każdy kupiec, który bierze udział w akcji, zostaje oznaczony specjalnym banerem z hasłem #MamNaToPapier. 

Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące produktów plastikowych. Dla przykładu od 2021 roku będzie obowiązywał zakaz obrotu 10 produktami plastikowymi jednorazowego użytku, które można zastąpić bezpiecznymi dla środowiska zamiennikami. Więcej na ten temat w audycji "Pierwsze słyszę" opowiadała Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska [POSŁUCHAJ>>>]

Akcja, która dopiero się rozpoczęła, zdobywa coraz większą popularność wśród mieszkańców Warszawy. O tym, co myślą na temat zmiany jednorazowych, plastikowych reklamówek na papierowe torby pytał reporter Czwórki Kacper Kaczmarczyk. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Kacper Kaczmarczyk

Data emisji: 2.04.2018

Godzina emisji: 8.15

ac/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Earth Strike. Karnawał dla naszej planety

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 13:50
- To międzynarodowa, oddolna inicjatywa, która trafiła w Polsce na podatny grunt - opowiada Zuzanna Derlacz. - 15 stycznia organizujemy "Karnawał dla klimatu", bo chcemy pokazać, że mamy dużo energii, by walczyć o dobro naszej planety - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oko na naturę", by skończyć z przemysłową produkcją mięsa

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 12:03
Hodowla zwierząt wydaje się rzeczą oczywistą, istniejącą jak świat światem. Jednak to, jak je hodujemy ma dla świata kolosalne znaczenie. I tego uczy Compassion in World Farming. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sieć ładowania kluczem do sukcesu elektromobilności

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 11:29
Dziś po polskich drogach porusza się zaledwie 2100 pojazdów elektrycznych. Dużo lepiej jest w Norwegii, ale ten kraj zmiany wprowadza od kilkudziesięciu lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling i papier zamiast plastiku. Jak możemy pomóc Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 12:00
Od 2021 roku obowiązywał będzie zakaz obrotu 10 produktami plastikowymi jednorazowego użytku, które mają bezpieczne dla środowiska zamienniki. - To kamień milowy, który z pewnością bardzo dużo zmieni, ale jeszcze nie uratuje świata przed "plastikową epidemią" - mówi Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska. 
rozwiń zwiń