Malowanie bananów i kobieta-guma. Wpadnij na Warsaw Tattoo Convention

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 13:16
Już w najbliższy weekend (13-14 października) odbędzie się VI odsłona Warsaw Tattoo Convention. Na jakie wydarzenia czekamy?
Audio
  • Muzyka, akrobatyka i historia ozdabiania ciała na Warsaw Tattoo Convention (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Junior Jaryszek, organizator Warsaw Tattoo Convention
Junior Jaryszek, organizator Warsaw Tattoo ConventionFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Dominik Madrachowski 1200.jpg
"Pracowaliśmy wiele lat, żeby Tattoo Konwent przestał być imprezą dla zamkniętego środowiska"

Tegoroczny program imprezy zapowiada się niezwykle ciekawie. Nawet ci, których pasją nie jest sztuka tatuażu znajdą tam coś dla siebie. Organizatorzy zapraszają m.in. na zmagania profesjonalnych tatuatorów w konkursie podzielonym na kategorie. - Punktem, na który warto zwrócić uwagę będzie "tauaż warszawski" - mówił Junior Jaryszek, organizator Warsaw Tattoo Convention. - W tej konkurencji najlepszy projekt wybierze publiczność - zapowiadał. 

Ale festiwal, to nie tylko konkursy. W trakcie całego wydarzenia będzie można wziąć udział w wykładach, koncertach i... zabawach dla dzieci. - Chcieliśmy, żeby tatuowanie nie było jedyną rozrywką. Dla dzieci zaplanowaliśmy warsztaty ze smoczą historią w tle i stanowisko Banana Ink, przy którym same będą mogły spróbować swoich sił w sztuce tatuażu ozdabiając banany - mówił gość Czwórki.

Co jeszcze wydarzy się na VI Warsaw Tattoo Convention? Na czym będzie polegała współpraca konwentu z warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku? Czym jest "tatuaż dnia"? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Junior Jaryszek (organizator Warsaw Tattoo Convention)

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 8.15

ac/pj

Czytaj także

Miasto i Las. "Wróblom urządziliśmy dom w zegarze"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 13:20
- Budkę dla wróbli projektanci z Grupy Beton postanowili włożyć w stary zegar. Oczywiście jest użyrtkowa, ale pokazuje, że do naszej inicjatywy można też było podejść z przymrużeniem oka - opowiada Ewa Solarz, kurator wystawy "Miasto i Las".
rozwiń zwiń
Czytaj także

SULW, czyli historie warszawskich writerów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 12:10
SULW, czyli "sztuka uliczna lewobrzeżnej Warszawy" był funkcjonującym w latach 2012-2015 portalem, którego celem była dokumentacja stołecznej sceny graffiti. Dziś funkcjonuje jako "SULW. Album" - wydawnictwo, które właśnie doczekało się wznowienia.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marieta Marecka gotuje z książki z 1973 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 10:33
Wydaje się, że w dobie internetu książki kucharskie nie są już potrzebne. Zastąpują je blogi, filmy na YouTube czy zwyłe gify. Tymczasem mistrzowie kuchni wracają do kultowych publikacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Antkowiak. Człowiek który zahibernował "Modę Polską"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 14:30
- W 2015 roku odwiedziłem Jerzego Antkowiaka w jego domu w Komorowie i oniemiałem. Wiedziałem, że to, co tam zobaczyłem, trzeba pokazać też innym - mówi Tomasz Ossoliński, projektant mody i kurator wystawy "Jerzy Antkowiak - Moda Polska".
rozwiń zwiń