Pixel Heaven - impreza dla fanów, ale nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 15:00
- To już 6. edycja Pixel Heaven, pierwsza z nich oparta była o te stare gry z lat 80. i od tego się zaczęło. Od tego czasu impreza ewoluowała - mówi Robert Łapiński, organizator. - Oczywiście wciąż mamy te stare komputery - dodaje. 
Audio
  • Robert Łapiński organizator Pixel Heaven opowiada o tej imprezie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Pixel Heaven 2018
Pixel Heaven 2018Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

- Dziś Pixel Haven to koncerty, wystawa prac współczesnych twórców gier, napięty program sceny głównej, strefa foodtracków - mówi gość Kamili Dębczak. - To żywy fajny festiwal, a nie spotkanie przy komputerach - dodaje. 

Impreza ma coraz większy zasięg. Szacuje się, że w tym roku odwiedziło ją około 5000 osób. Jak przyznaje Robert Łapiński Pixel Heaven to wydarzenie robione przez fanów dla fanów. 

W Zajezdni nie brakowało wielu komputerów z lat 80. i 90. To sprzęt bardzo wrażliwy, przywożony wraz z wielkimi kineskopowymi monitorami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się jak co roku flipery. Ale byli też niesamowici goście, bo Pixel Haeven to wyjątkowa okazja by poznać twórców dawnych gier komputerowych, autorów dawnych pism.

Pixel Heaven odbyło się pod Czwórkowym patronatem w dniach 7-10 czerwca w Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamila Dębczak

Gość: Robert Łapiński (organizator Pixel Heaven)

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 8.17

pj

Czytaj także

Branża IT. "Rynek jest chłonny, przybywa miejsc pracy"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 11:40
- W Polsce brakuje teraz 50 tysięcy programistów i ta liczba cały czas rośnie. Wydaję mi się, że te dane pokazują, jak wygląda sytuacja na rynku IT. Ciągle potrzeba rąk do pracy - zapewnia Romek Lubczyński współorganizator spotkania "Coders Day".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komputery kwantowe - zaawansowana technologia, z której nie sposób skorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 16:11
Komputer wykonuje polecenia wydane mu przez programistę. Wszystkie prawdopodobne odpowiedzi muszą zostać przez niego zweryfikowane, żeby spośród nich mógł wybrać jedną, właściwą odpowiedź. A gdyby istniał komputer, który potrafiłby rozwiązywać dowolną ilość zadań jednocześnie?
rozwiń zwiń