more_horiz

Dominika Gnatek. Między scenariuszem a reżyserią

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 15:35
- W pracy staram się nie myśleć o tym, że jestem kobietą-reżyserem, tylko po prostu reżyserem. Wszystko zmierza do tego, że nie będzie podziałów na "kino kobiece" i "kino typowo męskie" - mówi Dominika Gnatek. 
Audio
  • O swoim spojrzeniu na reżyserię, film, i planach zawodowych opowiada Dominika Gnatek (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Dominika Gniatek
Dominika GniatekFoto: Katarzyna Cygler/Czwórka
czwórka wielgus justyna 1200.jpg
Justyna Wielgus - życie w teatrze i rozmowy bez słów

Dominika Gnatek ukończyła historię sztuki na UW we Wrocławiu i reżyserię na WRiTV w Katowicach. Jej etiuda "Otwórz mi" znalazła się w programie festiwalu Febiofest w Bratysławie. - Ten film jest dla mnie bardzo istotny, bo eksperymentowałam w nim z formą. Podjęłam próbę stworzenia thrillera, co jest niekonwencjonalne w filmach szkolnych - opowiadała w Czwórce. - Ostatni film, jaki zrealizowałam na studiach, czyli "Zwykłe losy Zofii" zaś szczęśliwie spotkał się z dobrym przyjęciem i jest dla mnie bardzo ważny, bo jest osobisty.

helena urbańska 1200.jpg
Helena Urbańska o życiu po szkole aktorskiej

Dlaczego warto kończyć dwa kierunki studiów i dlaczego, łącząc swoją przyszłość z filmem, warto mieć "dodatkowe" wykształcenie? W jakim kierunku sztuki filmowej stara się podążać Dominika Gnatek i za co pokochała rokoko? Dlaczego w filmie "Zwykłe losy Zofii" starała się opowiedzieć historię osobistą i jak powstają jej scenariusze filmowe? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W nagraniu całej audycji zaś także m.in. rozmowa z Aleksandrą Gąsior, okrzykniętą przyszłą wielką gwiazdą scenografii i kostiumografii. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Dominika Gnatek (reżyser i scenarzystka)

Data emisji: 10.02.2019  

Godzina emisji: 15.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Toliński: chciałbym kiedyś zagrać w "Avengersach"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 12:10
- Cały czas czuję się na początku aktorskiej drogi. Ale na pewno mam już jakieś doświadczenie, na pewno czegoś się już w życiu nauczyłem i przede wszystkim wyszedłem z klosza moich wyobrażeń o aktorstwie - mówi Kamil Toliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Helena Urbańska o życiu, które rozpocznie się po szkole teatralnej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:30
- Moim marzeniem jest, żeby po szkole teatralnej mieć swoją grupę przyjaciół: aktorów, reżyserów, ludzi sztuki, z którymi będę mogła działać - opowiada Helena Urbańska, studentka drugiego roku Akademii Teatralnej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Wielgus - życie w teatrze i rozmowy bez słów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 11:24
Justyna Wielgus miała okazję brać udział w tradycyjnej rozmowie Inuitów, która odbywała się… bez słów. - Raz w roku cała społeczność spotyka się w kręgu i przez 24 godziny rozmawiają ze sobą, wyłącznie patrząc sobie w oczy - wspominała w Czwórce.
rozwiń zwiń