X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak zapanować nad epidemią samotności?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 13:30
W którym momencie mówimy o introwertyzmie, a kiedy samotność - nawet ta z wyboru - staje się problemem? O tym w audycji Piotra Firana. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Valery Sidelnykov

Hikikomori - tak w Japonii nazywa się zjawisko wycofywania się z życia, utraty potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych, utrzymywania bliższych relacji, a nawet - wychodzenia z domu. W Japonii według badań żyje już milion hikikomori, a termin ten określa się już mianem choroby społecznej. O czym mówi nam ta statystyka? Czy powinniśmy ingerować w potrzebę samotności? Jak żyje się samotnym? O tym w pierwszej godzinie "Czatu Czwórki". 

Zaś po godz. 16.05 na antenie Czwórki pojawi się Łukasz Kozak, dyrektor biblioteki cyfrowej Polona, mediewista i autor dwóch fanpage'y, które łącznie mają ok. 225 tys. obserwujących. Łukasz pasjonuje się dawnymi rycinami dziwacznych zwierząt, które publikuje na fb. Spotkać go na co dzień można w Bibliotece Narodowej. Uwielbia średniowieczne dziwności. W tym roku na koncert "muzyki dawnej" wybrał z Sonią Wronkowską psalmy z najsmakowitszymi frazami Kochanowskiego.

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w środę (10.04.) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stwardnienie rozsiane - choroba o tysiącu twarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 12:18
SM to nieuleczalna choroba układu nerwowego. Nazywana jest chorobą tysiąca twarzy, ponieważ u każdego pacjenta przebiega ona inaczej. Jak radzi sobie z nią Magda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalność nie istnieje? Na czym polega "błąd Kartezjusza"?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 13:52
- Pojęcie normalności to efekt tzw. błędu Kartezjusza. Wielkiemu uczonemu zarzuca się, że popełnił błąd zasadniczy. Wprowadził w naszą mentalność, kulturę, a nawet cywilizację myślenie w kategoriach normy, czyli racjonalne myślenie o świecie - mówił dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anatomia śmiechu. Dlaczego się śmiejemy?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 14:32
- Śmiech ma w naszym życiu bardzo wiele ważnych funkcji. Pozwala przełamywać lody i nas odpręża. Powoduje, że jesteśmy dla siebie bardziej życzliwi - tłumaczy dr Magdalena Babiszewska, antropolog.
rozwiń zwiń