X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ośmieceni". Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik szokuje i zmusza do refleksji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 17:32
Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik nie jest zwyczajną instalacją artystyczną. Eksponaty, które możemy oglądać przy Bulwarach wiślanych pokazują skalę zanieczyszczenia naszej planety. 
Audio
  • "Ośmieceni" - zaproszenie na wystawę w Centrum Nauki Kopernik (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

"Ośmieceni" są głosem naszej instytucji. Nie chcemy milczeć na temat tego, co aktualnie dzieje się z naszym środowiskiem Iwona Kamińska-Gosk

Do końca 2018 r. ze zboczy Mount Everestu zebrano 16 ton odpadów. Podobna ilość zalega na plaży małej, bezludnej Wyspy Hendersona. Amerykański socjolog Alvin Toffler już w latach 70. XX wieku nazwał nasz styl życia kulturą wyrzucania. Od tamtej diagnozy minęło ponad 40 lat, a problem się nasilił. Produkujemy tyle śmieci, że nie możemy już bezkarnie się ich pozbywać. - I jest coraz gorzej - mówiła kuratorka wystawy Iwona Kamińska-Gosk.

- Przez ostatnie dziesięć lat wyprodukowaliśmy więcej plastiku niż całym XX wieku. Ta informacja doskonale obrazuje, do czego doprowadziliśmy w trakcie ostatniej dekady. Nie chcemy tylko straszyć. Pokazujemy, co w trakcie ostatnich lat zrobiliśmy naszej planecie, ale także to, co wciąż możemy dla niej zrobić - przekonywała.

Plakat zapowiadający wystawę "Ośmieceni" w Centrum Nauki Kopernik Plakat zapowiadający wystawę "Ośmieceni" w Centrum Nauki Kopernik

Jak bardzo w ostatnich latach zaszkodziliśmy naszej planecie? Czy ten proces da się jeszcze odwrócić? Co zrobić z plastikiem, który zalega na dnie oceanów? Kim jest "pokolenie ośmieconych" i co zobaczymy w ramach wystawy? Wystawę "Ośmieceni" możemy zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Iwona Kamińska-Gosk (kuratorka wystawy)

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 11.14

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria Studio BWA Wrocław otwiera wystawę Gregora Gonsiora

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:19
- Nasza współpraca artystyczna z Gregorem Gonsiorem trwa od 7 lat. Jest kostiumografem i projektantem mody. Projekty tworzy własnymi rękami, bo jako rzemieślnik pracuje ze skórami produkując buty i torby. Pracuje przy muralach i jest artystą wizualnym - wyliczała kuratorka wystawy "Szrot" Anka Herbut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henry Moore - buntownik, rzeźbiarz, architekt otoczenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 16:10
Po ponad 20 latach prace klasyka nowoczesnej rzeźby powróciły do Krakowa. W tamtejszym Muzeum Narodowym rozpoczęła się niezwykła wystawa-spacer "Moc natury. Henry Moore w Polsce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu". Sztuka ruchu w BWA Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 17:27
BWA Wrocław Główny to nowe miejsce na mapie tego miasta, związane ze sztuką współczesną. Powstało w 2017 roku, kiedy Wrocław nosił jeszcze tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dotknij sztuki" - dzieci chcą doświadczać! A dorośli?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:36
- Tej wystawy można dotknąć, przesunąć, chłonąć wszystkimi zmysłami - mówią reprezentatki Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. - Takie było załozenie tej wysatwy by można było ją odbierać wszystkimi zmysłami - dodają. 
rozwiń zwiń