more_horiz

The Dumplings nakręcą teledysk telefonem komórkowym

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:48
Rynek aparatów fotograficznych kurczy się w zawrotnym tempie. Amatorzy fotografii, fani zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych najczęściej korzystają z aparatów wbudowanych w telefony komórkowe.
Audio
  • Teledyski kręcone smartphonem. Zastąpią kamery wideo? (Stacja kultura/Czwórka)
The Dumplings w Czwórce
The Dumplings w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Tę tezę wkrótce postara się udowodnić x-kom, który przy pomocy telefonu nakręci teledysk zespołu The Dumplings.

To nie pierwszy przypadek, kiedy artyści decydują się na nakręcenie swojego klipu telefonem komórkowym. Przed The Dumplings na taki ruch zdecydowali się m.in. Beyonce czy John Legend. - Teledysk Beyonce, choć zupełnie amatorski, ma prawie 500 mln wyświetleń. Z kolei klip amerykańskiego piosenkarza Johna Legenda, który również został nakręcony komórką wygląda bardzo profesjonalnie i wydaje się, że z powodzeniem może zastąpić teledyski kręcone kamerą wideo - mówił rzecznik prasowy x-kom Kamil Szwarbuła.

Zobacz teledysk Johna Legenda "A Good Night":

- Kiedyś, aby zrobić zdjęcie i nakręcić film potrzebowaliśmy osobno kamery wideo i aparatu fotograficznego. Dziś wystarczy nam do tego smartfon. Wierzymy, że jedno urządzenie, w którym jest wszystko, to przyszłość - wyjaśniał gość Czwórki.

Jak będzie wyglądał plan teledysku i czy do jego stworzenia zostanie zatrudniona ekipa filmowa? Czy środowisko filmowe jest gotowe na technologiczną rewolucję i czy ją zaakceptuje? Ile kosztuje nakręcenie klipu smartfonem? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kamil Szwarbuła (rzecznik prasowy X-kom)

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 10.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wdech, wydech". W sali gimnastycznej o samotności nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 15:30
- Wiedzieliśmy, że musimy zrobić spektakl, dla młodego widza, który może być zagrany wszędzie - opowiada aktorka i reżyserka Maria Seweryn. - Za pomocą ograniczonych środków wyrazu próbujemy opowiedzieć o poczuciu osamotnienia i o zwątpieniu we własną wartość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiece opowieści na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:20
- Klucz do cyklu "Pisarki na ekrany" jest bardzo prosty. Prezentujemy ekranizacje prozy kobiecej - klasyczne i nowsze, ciekawe i ważne - mówi Anna Witek z FINA. - W najbliższym czasie wyświetlimy "Pasażerkę" Andrzeja Munka na podstawie powieści Zofii Posmysz - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zabawa, zabawa", "Mój piękny syn", "Bumblebee". Polecamy premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:15
"Zabawa, zabawa" to najnowszy film polskiej reżyserki Kingi Dębskiej. - Porusza temat alkoholizmu, inny, niż ten, który znamy z polskiego kina, bo dotyczący kobiet - zapowiadała prowadząca Katarzyna Dydo.
rozwiń zwiń