Weganka w ciąży. Czy dieta bezmięsna służy przyszłym mamom?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 12:50
To, co jada się podczas ciąży i czym karmi się dziecko przez pierwsze trzy lata życia, rzutuje na jego dalszy rozwój. Czy w takim czasie można pozwolić sobie na dietę wegańską?
Audio
  • Dieta wegańska i wegetariańska w ciąży - o czym warto wiedzieć? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Tekkol

Jak przekonywała dietetyczka Iwona Kibil, najważniejsze jest, z jakich produktów i w jakiej ilości będziemy dostarczać składniki odżywcze naszemu organizmowi. - W czasie ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na niektóre składniki, wiec jeśli z diety roślinnej będziemy mogli to zapotrzebowanie wyrównać, nie będzie problemu - mówiła ekspertka. I podkreślała, że dieta roślinna wręcz pomaga dzieciom uniknąć w przyszłości chorób, m.in. nadwagi.

W programie rozmawialiśmy także z Asją Michnicką, która przekonywała, że dobrze zbilansowana, nawet wegańska dieta sprawdzi się na każdym etapie życia.

Czy przyszła mama rzeczywiście powinna dostarczać dziecku mięso i nabiał, czy wystarczy jej dieta roślinna. Czy w czasie ciąży pojawia się chęć zjedzenia mięsa? Jak nie nabawić się niedoborów składników odżywczych w kolejnych etapach ciąży i co jeść, kiedy karmimy piersią? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Asja Michnicka (autorka książki "Mama na roślinach"), Iwona Kibil (dietetyczka).​

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 14.08

kul/kd

Czytaj także

"Just delicious X": zdrowe życia to słuchanie swojego ciała

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 15:18
- Jeśli mogę na co dzień widzieć wokół siebie roześmianych ludzi, których kocham, i po prostu korzystać z dnia, nie potrzebuję niczego więcej, by sama być szczęśliwą - tłumaczyła swoją filozofię życia Justyna Połeć z "Just delicious X".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile chemii znajduje się w naszym jedzeniu?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:40
Z raportu NIK wynika, że dużo za dużo. Jak się okazuje przeciętny Polak zjada aż dwa kilogramy sztucznych dodatków w ciągu roku.
rozwiń zwiń