X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przejścia życia. Jak ratować leśne zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 17:56
Na autostradach i drogach ekspresowych coraz częściej można spotkać konstrukcje, przypominające mosty nad drogą. Czym są i w jaki sposób pomagają ratować życie leśnym zwierzętom?
Audio
  • Przejścia życia dla zwierząt - jak działają i dlaczego są tak ważne? (Dajesz radę/Czwórka)
Daniel (łac. dama dama) w naturalnym środowisku (zdjęcie ilustracyjne)
Daniel (łac. dama dama) w naturalnym środowisku (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay.com/Public Domain/LubosHouska

- Tu ważne są dwa elementy: jeden to aspekt przyrodniczy, bo przejściami poruszają się nie tylko zwierzęta, ale też rośliny. Drugi element to bezpieczeństwo kierowców. Bo zwierzęta, które chcą przekroczyć ulice są bardzo zdeterminowane. Jeśli wkroczą na drogę, to może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji - tłumaczył Radosław Ślusarczyk. - Tak zwane "zielone mosty", czyli górne, duże przejścia dla zwierząt, wykorzystywane są przez bardzo wiele gatunków. Od dużych zwierząt kopytnych, po niewielkie gady czy płazy, a nawet chrząszcze czy motyle - tłumaczył zaś dr Robert Mysłajek. 

Jak skonstruowane są takie tunele i mosty? Jak zwierzęta uczą się z nich korzystać i skąd wiadomo, gdzie powinny się znaleźć? Jak bada się liczbę osobników, które korzystają z takich przejść? I co jeszcze mogłoby się stać, gdyby tych przejść nie było? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie także dr Dawid Jańczak mówił o pasożytach i o tym, jak przygotować się do podróży w pupilem w ciepłe regiony świata. Sprawdziliśmy także, jak to jest być hodowcą gołębi sportowych. Posłuchaj nagrania całej godziny audycji "Dajesz radę", 15.04.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Radosław Ślusarczyk (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot), dr Robert Mysłajek (Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plastik - cichy zabójca naszego świata

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 16:30
- Polacy zużywają średnio 490 torebek foliowych rocznie. Dla porównania Duńczycy tylko 4 - liczy Sebastian Kobus z WWF Polska. - Po bałtyckich sztormach okazało się, że morze wyrzuciło ogromne ilości plastikowych opakowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń