Rekordowe lekkoatletyczne AMP-y

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 23:30
1300 lekkoatletów walczy w Łodzi o medale Akademickich MP, połączonych z mistrzostwami AZS.
Audio
  • Magdalena Stefanowicz - mistrzyni AMP na 100 metrów
Magdalena Stefanowicz
Magdalena StefanowiczFoto: Paweł Skraba

Dużo dobrych wyników padło w Łodzi podczas drugiego dnia Akademickich Mistrzostw Polski, połączony mistrzostwami AZS w lekkoatletyce.
Jakub Szyszkowski wygrał pchnięcie kulą z nowym rekordem życiowym - 20 metrów i 99 centymetrów.
W skoku wzwyż najlepszy okazał się Norbert Kobielski - skacząc, mimo silnego wiatru, 2 metry i 20 centymetrów.
Mistrzynią kraju na 100 metrów, z dobrym wynikiem 11 sekund 46 setnych, została 18-letnia Magdalena Stefanowicz. W finale pokonała m.in. bardziej znane rywalki, jak Kamilę Cibę, Agatę Forkasiewicz czy płotkarkę Karolinę Kołeczek.
W niedzielę ostatnie 10 finałów Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, nad którymi nasza stacja ma medialny patronat.

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka

Finały AMP w koszykówce, lekkoatletyce i karate.

Ampfutbolowa drużyna Legii Warszawa na podium finałowego turnieju Ligi Mistrzów w Gruzji..

Sportowe Podsumowanie Dnia - 15 maja 2019.