Sportowe Podsumowanie Dnia - 15 maja 2019.
Audio
Trofeum Superligi
Trofeum SuperligiFoto: materiały prasowe / PGE VIVE Kielce

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wywalczyli 16. w historii tytuł mistrzów Polski. W rewanżowym meczu finału pokonali Orlen Wisłę Płock 32:25 (15:12).

Sobotni mecz rewanżowy decydował o losach tytułu w sezonie 2018/19. Pierwsze spotkanie, rozegrane w środę w Płocku, zakończyło się remisem 26:26. W rewanżu kielczanie pokazali jednak, który klub jest niezmiennie najlepszy w Polsce.

Decydujący w sobotnim meczu był początek gry. Po kilku minutach szczypiorniści VIVE wywalczyli kilkubramkową przewagę i trzymali rywali na dystans do końca pierwszej połowy, wygranej 15:12. W drugiej części gry Wisła musiała zaryzykować, by liczyć na dogonienie kielczan. Ci pokazali jednak klasę i utrzymywali przewagę dzięki skutecznej grze w ataku i popisom bramkarza Vladimira Cupary.

W samej końcówce spotkania VIVE powiększyło jeszcze przewagę, a gracze Wisły, chyba zrezygnowani, nie mogli nic poradzić na będącą na fali drużynę gospodarzy. Ostateczny wynik to 32:25, co oznacza, że VIVE wygrało finałowy dwumecz różnicą siedmiu goli i sięgnęło po 16. w historii tytuł. Żaden inny klub w Polsce nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Poza tym w Sportowym Podsumowaniu Dnia było o piłkarskich mistrzostwach świata do lat 20, pierwszym meczu reprezentacji siatkarzy i sensacji w hokejowych mistrzostwach świata elity. Posłuchajcie załączonej wersji dźwiękowej.

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

MŚ U-20: Szalona radość Ukraińców!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 08:30
Rozmowy, komentarze, opinie, relacje z meczów oraz skróty naszych spotkań - czyli FIFA U-20 World Cup.

Rewanż rozstrzygnie "Świętą wojnę"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 12:00
PGE VIVE Kielce podejmie dziś Orlen Wisłę Płock w rewanżowym meczu finału PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 26:26.

Ampfutbolowa drużyna Legii Warszawa na podium finałowego turnieju Ligi Mistrzów w Gruzji..