Legia trzecia w Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 13:45
Ampfutbolowa drużyna Legii Warszawa na podium finałowego turnieju Ligi Mistrzów w Gruzji..
Audio
Adrian Stanecki - Legia Warszawa AF
Adrian Stanecki - Legia Warszawa AFFoto: facebook Adriana Staneckiego / J.Prondzynski

Ampfutboliści Legii Warszawa wzięli udział w finałowym turnieju Ligi Mistrzów, który odbywał się w Tbilisi w Gruzji.

W pierwszym meczu grupowym pokonali 2:1 angielski Everton, a w drugim przegrali z uznawanym za głównego faworyta do zdobycia trofeum - tureckim Ortotekiem Gaziler.

Polski klub zajął drugie miejsce w grupie i w niedzielę grał o awans do finału z rosyjskim Dynamem Ałtaj. Legia przegrała 1:4 i o trzecie miejsce w Lidze Mistrzów zmierzyła się z irlandzkim Cork City wygrywając 3:2 - dwa gole Kuby Kożucha i jeden (z rzutu wolnego)  Mateusza Kabały.

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka

Polski drwal powalczył w zawodach w Szwecji z najlepszymi zawodnikami świata w cięciu i rąbaniu drewna.

Popołudniowy przegląd sportowy - 24 maja 2019.

Finały AMP w koszykówce, lekkoatletyce i karate.