WTA Madryt. Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia. Kiedy i o której ćwierćfinał z udziałem Polki?

2024-04-29, 20:00

Iga Świątek zagra z Beatriz Haddad Maią o półfinał turnieju w Madrycie. Foto: PAP/EPA/CHEMA MOYA

Iga Świątek pokonała Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:1, 6:0 w meczu 1/8 finału turnieju rangi WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Ćwierćfinałową rywalką Polki będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia. Kiedy i o której mecz z udziałem liderki?

Świątek idzie jak burza

Rozstawiona z "jedynką" Polka w pierwszej rundzie w Madrycie miała "wolny los", natomiast w drugiej pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4. W trzeciej rundzie wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:1, 6:1.

W 1/8 finału pierwsza rakieta świata rozbiła Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo. Mecz trwał godzinę i siedem minut.

- Bardzo się cieszę. Rozegrałam tu już kilka solidnych spotkań. Zwycięstwo smakuje tym lepiej, że Sara to niebezpieczna przeciwniczka. Od początku czułam jednak, że mam wiele opcji i mogę się łatwo dostosować do sytuacji - oceniła Świątek w krótkiej rozmowie na korcie po meczu.

To było czwarte spotkanie Polki z Sorribes Tormo. Trzy poprzednie liderka światowego rankingu również wygrała bez straty seta.

Groźna rywalka na horyzoncie. Haddad Maia zaskoczyła Sakkari

O półfinał Świątek zmierzy się z Haddad Maią, która w 1/8 finału wyeliminowała Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:4. Raszynianka mierzyła się z Brazylijką, obecnie 14. w światowym rankingu, trzykrotnie. Jedyną porażkę odniosła w 2022 roku w 1/8 finału turnieju w Toronto, jednak od tamtej pory wygrywała z nią w dwóch setach.

- Rozegrałyśmy w przeszłości kilka naprawdę trudnych meczów, więc nie będzie łatwo. Jest mocną zawodniczką, która wie, jak grać na kortach ziemnych. Muszę skupić się na sobie, wtedy będę gotowa - podkreśliła liderka światowego rankingu.

Beatriz Haddad Maia niespodziewanie pokonała Marię Sakkari   fot. PAP/EPA/CHEMA MOYA Beatriz Haddad Maia niespodziewanie pokonała Marię Sakkari fot. PAP/EPA/CHEMA MOYA

Mecz Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia zaplanowano na wtorek 30 kwietnia. Spotkanie zostanie rozegrane jako drugie od godz. 11.00. Najpierw na korcie pojawią się Daniił Miedwiediew i Aleksander Bublik. Oznacza to, że mecz Polki z Brazylijka rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 12.30.