Arkadiusz Milik zapewnił awans do finału. Włoskie media: nagrodził dumę Juventusu

2024-04-24, 08:48

Arkadiusz Milik zapewnił Juventusowi awans do finału Pucharu Włoch. Foto: Nur Photo/East News

Lazio pokonało 2:1 Juventus w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch, ale to "Stara Dama" wywalczyła awans do finału. Wejście smoka zaliczył Arkadiusz Milik, który w 83. minucie gry wpisał się na listę strzelców.

Milik na ustach włoskich mediów. "Nagrodził dumę Juventusu"

Milik został wprowadzony na boisko w 82. minucie, a niecały kwadrans wcześniej wszedł na nie również Timothy Weah. To właśnie ta dwójka rezerwowych wypracowała gola dla gości. Reprezentant USA dośrodkował mocno w pole karne, a Polak skierował piłkę z bliska do pustej bramki.

Do tego momentu Juventus miał duże problemy. Gospodarze szybko dodali sobie otuchy w walce o odrobienie strat z Turynu. Już w 12. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył Valentin Castellanos. Na początku drugiej połowy Argentyńczyk wyrównał stan dwumeczu po akcji sam na sam z Mattią Perinem.

"Mąż opatrznościowy: wchodzi i w niecałą minutę zdobywa bramkę, która daje finał. Czwarty gol w Pucharze Włoch, to najlepszy strzelec Juve w tych rozgrywkach" - tak występ reprezentanta Polski skomentowała "La Gazzetta dello Sport". Od włoskiego dziennika Milik uzyskał ocenę 6,5 (od 1 do 10) i otrzymał miano zawodnika meczu.

"Lazio wygrywa, ale Juve dzięki Milikowi awansuje do finału" - czytamy na okładce "Corriere dello Sport".

"Milik zamraża Lazio i nagradza dumę Juventusu" - tak występ Milika określono w "Tuttosport".

"Niecałe dwie minuty i gol. Zrobił to, o czym Dusan Vlahović nawet nie marzył w ciągu 81 minut. Zbawiciel" - pisze "Corriere della Sera", który ocenił Milika na "7".

"Stara Dama" zagra o 15. trofeum

Juventus wystąpi w finale Coppa Italia po raz 22. i powalczy o 15. triumf w historii. Jest rekordzistą kraju pod obydwoma względami.

Jego rywala wyłoni środowy mecz pomiędzy Atalantą a Fiorentiną w Bergamo. Pierwsze spotkanie we Florencji wygrała "Viola" 1:0.

Finał Pucharu Włoch odbędzie się 15 maja na tym samym obiekcie co wtorkowe starcie - Stadio Olimpico w Rzymie.